خبرهای ویژه

» سازمان زیباسازی » ۱۵ اصله درخت دانش در هنرستان دخترانه پروین اعتصامی غرس شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۶:۴۸

 کد خبر: 12823

همزمان با هفته منابع طبیعی

۱۵ اصله درخت دانش در هنرستان دخترانه پروین اعتصامی غرس شد

دانش آموزان منطقه 17 تهران به همراه جمعی از فرهیختگان دارالشهدای تهران، 15 اصله اقاقیا در باغچه بیرونی مدرسه دخترانه پروین اعتصامی غرس نموده و درختانشان را به نام ائمه معصومین(علیهم السلام) نامگذاری کردند.

به گزارش شهردارنت ( پایگاه خبری تحلیلی شهرداری ) به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، صبح شنبه فرهیختگان منطقه ۱۷ تهران به مدرسه دخترانه پروین اعتصامی در محله باغ خزانه رفتند تا درختانی را در محوطه بیرونی این هنرستان دخترانه غرس کنند.
حجت الاسلام والمسلمین مجید سینایی امام جماعت مسجد منیریه و رییس حوزه علمیه حضرت ابوطالب(ع) است که به عنوان یکی از فرهیختگان منطقه ۱۷ تهران، در این آیین حضور یافت و در سخنانی بر حفظ و حراست از محیط زیست و حفظ هویت زیست بوم شهری تاکید کرد.
حجت الاسلام سینایی گفت : کاشت درخت و احیای درختان کهنسال از سنت ائمه هدی(علیهم السلام) است که همواره بر آن تاکید داشتند و به حراست از آن توصیه نمودند . بنده هم به عنوان واعظ در همه حال به مردم می گویم که در ایام ولادت و شهادت ائمه معصومین(ع) بجای نذری های موقتی مثل غذا و خوراکی ، به سمت احیا و حفظ محیط زیست برویم و بجای آن غذا ، به نیت امام معصوم(ع) درخت بکاریم که صدقه جاریه است و تا زمانی که آن درخت سایه دارد ثواب و خیرات آن به فرد می رسد.
رییس حوزه علمیه حضرت ابوطالب(ع) تصریح کرد : کاشت درخت صدقه جاریه است. این عمل هم فعل امامان است و هم ثمره آن در مسیر هدایت امامان قرار دارد. تا سالیان سال هرکه در سایه این درختان بنشیند و از آن بهره ببرد در اعمال فرد درج می شود.
امام جماعت مسجد منیریه شروع فرایند ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست را از مدارس دانست و خاطرنشان کرد : این عمل را در مدارس این منطقه اجرا کردیم و امروز درختان و نهال های اقاقیا را به نام ائمه معصومین(علیهم السلام) غرس کردیم و امیدواریم که این رفتار و حمایت از محیط زیست در زندگی دانش آموزان عزیز تاثیر گذاشته و باز هم تکرار شود.
گفتنی ست دوازدهم اسفندماه پانزده اصله نهال اقاقیا و درختچه های تزیینی در باغچه حیاط مدرسه دخترانه پروین اعتصامی به عنوان درخت دانش توسط دانش آموزان و فرهیختگان منطقه ۱۷ غرس شد.

 

اخرین اخبار شهرداری تهران و اخبار شهرداری سایر شهرها را در پایگاه خبری شهردار نت دنبال کنید


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : سازمان زیباسازی , شهرداری تهران , فرهنگی هنری
ارسال دیدگاه