خبرهای ویژه

» شهرداری تهران » پیشنهاد اجرای دیپلماسی شهری و ایجاد نشاط در تهران ۱۴۰۰

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۱:۳۵

 کد خبر: 12870

سخنگوی شورای شهر مطرح کرد

پیشنهاد اجرای دیپلماسی شهری و ایجاد نشاط در تهران ۱۴۰۰

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از ارایه پیشنهاد به شهرداری تهران در راستای دیپلماسی شهری و برنامه های نشاط آور تهران در سال 1400 خبر داد.

به گزارش شهردار نت ( پایگاه خبری تحلیلی شهرداری ) و به نقل از خبرنگار شهرنوشت ، علی اعطا در حاشیه جلسه شواری شهر تهران درخصوص دستور جلسه امروز شورای شهر گفت : امروز دستور جلسه اول شورا در خصوص بررسی نامه شرکت آب و فاضلات مبنی بر درخواست تمدید مصوبه قبلی شورا بود.
سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: در این نامه شرکت آب و فاضلاب پیشنهاد داده بود که برای سال ۹۷ نیز زمان اجرای مصوبه تمدید شود که امروز موضوع تمدید این مصوبه برای سال ۹۷ به تصویب رسید و اعضای شورا در راستای توسعه و بازسازی شبکه آب تهران به افزایش ۲۰ درصدی حق انشعاب واحدهای جدید رای دادند.

وی افزود : در سال ۹۴ شورای شهر مصوبه‌ای در راستای تامین منابع مالی پروژه‌های توسعه شرکت آب و فاضلات ارایه داده بود که این مصوبه تا انتهای سال ۹۶ اعتبار داشت که با اتمام سال جاری این مصوبه نیز از اعتبار ساقط می‌شد.

اعطا خاطرنشان کرد : براساس این مصوبه تعرفه انشعاب جدید در مناطق یک تا سه مبلغ ۵۷۶ هزارتومان، مناطق چهار تا ۱۰ و ۲۲ مبلغ ۴۳۳ هزارتومان و حق انشعاب مناطق ۱۱ تا ۱۵ مبلغ ۳۳۱ هزارتومان و مناطق ۱۶ تا ۲۱ نیز مبلغ ۲۴۵ هزارتومان خواهد رسید.
وی گفت : این طرح به پیشنهاد ناهید خداکرمی بود و از آنجایی که تهران در سال ۱۴۰۰ در آستانه قرن جدید است و نوروز ۱۴۰۰ با نیمه شعبان و روز جمهوری اسلامی ایران در نوروز خواهد بود ، پیشنهاد داده شد که شهرداری تهران در راستای دیپلماسی شهری و ایجاد نشاط برنامه ‌های ویژه‌ای داشته باشد که کلیات این طرح به تصویب رسید و شهرداری مکلف شد که پیشنهادی در خصوص برنامه های نشاط آور تهران ۱۴۰۰ تهیه کند.
سخنگوی شورای شهر تهران گفت : امروز لایحه یک فوریتی اصلاحیه مصوبه مجوز تخفیف و چگونگی اخذ مطالبات شهرداری تهران برای بررسی از طرف شهردار به شورا داده شد. پیش از این اعضای شورا پیشنهاد کرده بودند که پاداش پرداخت نقدی در ماه‌های پایانی سال از ۲۳ درصد به ۳۳ درصد افزایش یابد که مقرر شد در سال ۹۷ صرفا در ماه فروردین و اردیبهشت این تخفیف ۲۳ درصد باشد و پس از آن این نرخ به ۱۸ درصد کاهش یابد.
وی گفت : عملکرد رسانه ها سبب افزایش حساسیت به عملکرد شوراها شد و شاید مردم نیز به خاطر حضور پر رنگشان در پای صندوق های رای از ما انتظار بیشتری داشتند.
اعطا افزود : در این مدت رسانه های مخالف با جریان فعلی نیز نقدهای منصفانه و دلسوزانه ای از شورا منتشر کرده اند. امیدواریم در آینده نیز به کمک خبرنگاران بتوانیم به شهر و شهروندان خدمت کنیم.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰درصد آب شهر تهران برای پرکردن استخر‌های شمال شهر هزینه می‌شود ، گفت: این در حالی است که با کمبود آب مواجه هستیم.
محمود میرلوحی در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران گفت : سال‌ها است که گفته می‌شود ۳۰ درصد آب شهر تهران پرت می‌رود ، باید مشخص شود که چرا تلاشی برای جلوگیری از این مساله صورت نگرفته است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تعداد انشعابات آب موجود در شهر تهران گفت : در حال حاضر دو هزار و ۱۰۰ انشعاب آب در شهر تهران وجود دارد و لازم است صرفه جویی‌هایی در مصرف آب صورت گیرد.
بهاره آروین ، عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران عنوان کرد: براساس بررسی‌های صورت گرفته، در حال حاضر ۱۰درصد آب شهر تهران برای پرکردن استخر‌های شمال شهر هزینه می‌شود، این در حالی است که با کمبود آب مواجه هستیم.

در پنجاه و دومین جلسه رسمی شورای شهر تهران، طرح الزام شهرداری تهران به تهیه و ارائه لایحه رویداد تهران ۱۴۰۰ با اکثریت آرا تصویب شد.
همچنین پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با عنوان حق انشعاب فاضلاب با حداکثر آرا تصویب شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به پیشنهاد نائب رییس کمیسیون عمران در خصوص شرکت آبفا ، پیشنهاد تشکیل هیات مدیره در شهرداری تهران را مطرح کرد.
افشین حبیب‌زاده در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران که به بررسی گزارش شرکت آبفا ،‌ اختصاص داشت ، پیشنهاد داد : با توجه به اینکه بخشی از سهام شرکت آبفا متعلق به شهرداری است، باید به میزان سهامی که به او تعلق دارد، تعدادی از هیات مدیره شرکت آبفا را تشکیل دهد.
نائب رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران خواستار تحقق این پیشنهاد شد و گفت : لازم است که از سوی شورای شهر یا شهرداری افرادی برای عضویت در هیات مدیره آبفا انتخاب شوند.
حسن رسولی خزانه دار شورای شهر تهران خطاب به حبیب زاده گفت: شهردار تهران می‌تواند در این خصوص دو نفر را به عنوان نماینده معرفی کند که این امر محقق شده است و شورا نیز می‌تواند با استفاده از اختیاراتش این کار را انجام دهد.

اخرین اخبار شهرداری تهران و اخبار شهرداری سایر شهرها را در پایگاه خبری شهردارنت دنبال کنید.


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : شهرداری تهران , شورای شهر , مدیریت شهری
ارسال دیدگاه