خبرهای ویژه

» شهرداری تهران » همه باید در ساختن تهرانی آباد مشارکت کنیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۶:۲۹

 کد خبر: 12918

رییس شورای اسلامی شهر تهران

همه باید در ساختن تهرانی آباد مشارکت کنیم

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نشست ائمه جماعات مساجد منطقه 4 که با حضور بیش از دویست نفر از علما و ائمه جماعات مساجد منطقه در مسجد احمدیه برگزار شد ، گفت : مدیریت شهری جدید برآمده از رأی مردم است و احترام به رأی و نظر مردم این است که همه در ساختن تهرانی آباد مشارکت داشته و از مدیریت شهری حمایت کنیم .

به گزارش شهردار نت ( پایگاه خبری تحلیلی شهرداری ) و به نقل از  روابط عمومی مرکزفعالیتهای دینی شهرداری تهران ، مهندس محسن هاشمی در نشست ائمه جماعات مساجد که با حضور گسترده علما و ائمه محترم جماعات مساجد ، آیت ا…جلالی خمینی نماینده رهبری در شرق تهران ، دکتر شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی ، حجت الاسلام صادق زاده رئیس مرکزفعالیتهای دینی شهرداری تهران ، حسینی شهردار منطقه۴ و حجت الاسلام کرمانی مسئول ناحیه شهید بهشتی مرکزرسیدگی به امور مساجد برگزار شد. ضمن تبریک سال نو و هفته درختکاری ، حضور مسئولین ارشد نظام همچون مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در مراسم کاشت نهال را نشان دهنده علاقه وافر و اهمیت حفظ و حراست از محیط زیست و منابع طبیعی برای مسئولان کشور دانست وگفت : درخت برای شهر تهران در شرایط فعلی مفهوم حیاتی دارد .
وی ضمن یادآوری بزرگان حوزه گفت : آیت ا.. حاج شیخ عبدالکریم حائری(ره) به حق مؤسس حوزه علمیه قم بود چراکه بعد از ایشان بود که حوزه نظم و نسق گرفت و در تحولات اجتماعی ایران تأثرگذار شد . پس از ایشان نیز آیت ا…طباطبائی و بروجروی در نظم و استقلال حوزه تلاش بسیاری نموده و شاگردان فراوانی همچون حضرت امام(ره) را پرورش دادند که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش به¬سزایی داشتند و زحمات فراوانی را متحمل شدند.

هاشمی ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این نشست که با حضور گسترده ائمه جماعات برگزار شد ، افزود : آیت ا..جلالی خمینی از شاگردان حضرت امام(ره) در دهه چهل می باشندکه با حضور پرسابقه خود در این منطقه ، در میان شهروندان شرق از محبوبیت فراوانی برخوردارند .
هاشمی سپس با بررسی چشم انداز تأثیر و تأثر روحانیت در جامعه امروز و چالشهای پیش روی آن گفت : بعضی ها تصور می کنند که انقلاب ما با تظاهرات سال های ۵۶ و ۵۷ به پیروزی رسید، در حالیکه این انقلاب سابقه بیش از یکصد ساله داشته و به قبل از مشروطیت برمی گردد و ثمره مجاهدت های افراد زیادی است .

هاشمی ، روحانیت را سردمدار انقلاب اسلامی دانست و با یادآوری سفرهای متعدد به همراه پدرشان به نقاط مختلف کشور برای سخنرانی و تبلیغ گفت : برای پیروزی انقلاب اسلامی ، علما و اشخاص زیادی اسارت کشیدند ، شکنجه دیدند و شهید شدند تا شعار استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی به ثمر نشست و از این روز صاحب انقلابند و جمهوری اسلامی متعلق به مردم است و اعتبار و آبروی این نظام وام گرفته از مردم است .
وی با بیان این که شایسته است که مسئولان به مردم خدمت کنند ، گفت : آنقدر توقعات و انتظارات زیاد است که اگر از صبح تا شب کار کنیم کم است و مردم ، مشکلات روزمره خود را ناشی از عدم مدیریت صحیح بعضی مسئولان می دانند و دشمن تلاش می کند که عملکرد ضعیف بعضی دستگاههای اجرائی را به روحانیت منتسب کند و در چنین شرایطی باید تلاش کرد که این مشکلات به پای روحانیت نوشته نشود، همانطور که رهبری نیز در سخنان اخیر خود بر اهمیت عملکرد مسئولان در دستگاههای مختلف اجرائی تأکید فرمودند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت : مدیریت جدید شهری برآمده از رأی مردم است و احترام به رأی و نظر مردم این است که همه در ساختن تهرانی آباد مشارکت داشته باشیم و از مدیریت شهری حمایت کنیم .

آیت ا… جلالی خمینی نیز ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری نشست ائمه جماعات گفت : مهمترین وظیفه روحانیت امروز، همانطور که بنیانگذار جمهوری اسلامی فرمودند حفظ انقلاب است و حفظ نظام از اوجب واجبات است . ایشان همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) گفت : بهترین تعبیر در رابطه با امام را مقام معظم رهبری به کار بردند که این انقلاب بی نام خمینی(ره) در هیچ جای جهان شناخته شده نیست .
نماینده مقام معظم رهبری در شرق تهران گفت اهداف اصلی انقلاب از منظر امام راحل(ره) برقراری حکومت اسلامی و رسیدگی به محرومین بود . چراکه آن حضرت تا پایان عمر، یک مستأجر باقی ماند . ایشان گفت: در صحیفه حضرت امام(ره) خطاب به دولتمردان سفارش شده است که حواستان به محرومین باشد، آنها ولی نعمت ما هستند .

حسینی شهردار منطقه چهار نیز در این نشست ضمن تأکید بر نقش علما و روحانیون در تبیین و ترویج دین و ارزشهای اسلامی گفت : مسجد بعنوان پایگاه روحانیت و رهبران دینی ، خاستگاه خیزش‌های مردمی و ملجأ و مرجع نیازهای مردم در طول تاریخ شناخته شده است.
ایشان مسجد را بهترین کانون اسلامی از صدر اسلام تا کنون برشمرد که علاوه بر کارکرد عبادی، نقش مهمی در مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مردم مسلمان ایفا کرده است. همچنین انقلاب ما و کانونهای اولیه آن، از مساجد شکل گرفت و تداوم یافت .
حسینی با اشاره به لزوم احیای کارکردهای مسجد گفت : در برنامه ریزی ها باید ظرفیت و مسئولیت کلان مسجد و متولیان آن مدنظر قرار گیرد و با برنامه ریزی صحیح و جذب حداکثری و حضور جوانان، کارکردهای فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، سیاسی و حتی اقتصادی آنها احیا شود.
وی از زحمات حجت الاسلام صادق زاده جهت پیگیری برگزاری نشست های فصلی ائمه جماعات و دعوت از رئیس شورای اسلامی شهر تهران تقدیر و بر اجرا ی تفاهمنامه اعتبارات مساجدمنطقه با هماهنگی ایشان تأکید نمود .

در پایان این مراسم با حضور ائمه محترم جماعات و مدیران شهری چندین اصله نهال در کنار خیابان آیت کاشته شد .

اخرین اخبار شهرداری تهران و اخبار شهرداری سایر شهرها را در پایگاه خبری شهردارنت دنبال کنید.


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : شهرداری تهران , شورای شهر , مصاحبه ها
ارسال دیدگاه