خبرهای ویژه

» خبر ویژه » «نخستین رویداد استارتاپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند»

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۰:۲۷

 کد خبر: 12737

پیام شهردار تهران به

«نخستین رویداد استارتاپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند»

شهردار تهران در پیامی به «نخستین رویداد استارتاپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند» از استارتاپ ها به عنوان پیشتازان تحولات شتابان یاد؛ و از شرکت کنندگان در این رویداد تقدیر کرد.

به گزارش شهردار نت (پایگاه خبری تحلیلی شهرداری) ، متن پیام دکتر نجفی بدین شرح است:
در دهه‌های اخیر ، شهرنشینی در جهان با رشد روز افزونی روبرو بوده است به گونه ای که در پایان سال ۲۰۰۷ برای اولین بار در تاریخ بشر جمعیتی که در شهرها زندگی می‌کنند از جمعیت روستانشین فرا رفت. بر اساس آمارهای جهانی تخمین زده می شود که تا سال ۲۰۰۵ میلادی حدود ۷۰ درصد جمعیت جهان در محدوده های شهری زندگی کنند. جمعیتی که مصرف کننده بیش از ۸۰ درصد انرژی خانگی و تولید کننده بیش از ۷۰ درصد گازهای گلخانه ای خواهند بود.
در چنین روند شتابانی از گسترش شهرهای بزرگ ، چالش آینده آنها ، تامین منابع پایدار ، نظیر هوای سالم ، آب سالم ، غذای سالم و انرژی کافی ، همچنین پایداری اقتصادی ، اجتماعی و محیط زیستی است. ایجاد و حمایت از رشد و توسعه همه جانبه شهر های هوشمند برای دستیابی به توسعه پایدار شهری یکی از راه حل های کلیدی برای روبرو شدن امیدوارانه با این چالش‌ها است.
بر این اساس استارت آپ ها ، پیشتازان تحولات شتابانی هستند که می توانند در یافتن راه حل و ایجاد مسیرهایی برای حرکت به سوی شهرهای پایدار گام بردارند و اهداف محیط زیستی ، اجتماعی و اقتصادی خود را با تاکید بر ارتقای سطح کیفیت زندگی در شهرها دنبال کنند.
کلان شهر تهران به عنوان دومین ابرشهر غرب آسیا ، امروز پذیرای نگاه هایی نو ، ایده هایی ناب و خلاقیت و نوآوری در حوزه های مختلف مدیریت شهری به ویژه بهبود محیط زیست شهری است و این رویکرد را به عنوان مبنای برنامه‌های توسعه شهری برگزیده است.
حضور همه فرهیختگان اندیشمندان متخصصان و صاحبان ایده و صنعت را در «نخستین رویداد استارتاپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند» ارج می‌نهم و از خداوند متعال توفیق روز افزون شما را خواستارم.

محمد علی نجفی
شهردار تهران

 

اخرین اخبار شهرداری تهران و اخبار شهرداری سایر شهرها را در پایگاه خبری شهردارنت دنبال کنید.


برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : خبر ویژه , شهرداری تهران , مدیریت شهری
ارسال دیدگاه