خبرهای ویژه

» سایر شهرها » مردم باید احساس کنند که به حضور مهندسین نیاز دارند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۵ - ۱۲:۲۶

 کد خبر: 12563

شهردار شیراز در آیین بزرگداشت روز ملی مهندس:

مردم باید احساس کنند که به حضور مهندسین نیاز دارند

شهردار شیراز گفت: ما خواستار حضور مهندسین در حوزه نظارت، طراحی و اجرا هستیم اما مردم نیز باید قانع شوند که حضور مهندسین به نفع آنان است.

به گزارش شهردار نت(پایگاه خبری تحلیلی شهرداری) پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز ، مهندس اسکندرپور در آیین بزرگداشت روز ملی مهندس با اشاره جایگاه والای مهندسی گفت : خلق کردن و ساختن از جمله صفات خداوند است. مهندسین نیز با ترکیب علم، فن و هنر، اندیشه را به ساختی تأثیرگذار و ماندگار برای خدمت رسانی به شهروندان تبدیل می کنند؛ ازین رو جایگاهی ارزشمند دارند.
شهردار شیراز با بیان اینکه با نگاهی به گذشته در می یابیم که هنر ، اندیشه و دست توانای مهندسین منجر به خلق بافت تاریخی به عنوان ثروتی عظیم شده است ، افزود : آنچه که خوب ، بد ، ناقص یا بدون عیب در شهرها می بینیم، همگی حاصل عمل و اندیشه مهندسین در عرصه های مختلف نظیر شهرسازی، عمران و معماری است.
وی عنوان کرد: تغییر رویکرد در عرصه شهرسازی منجر به کاهش فرصت تعامل و گفتگو بین شهروندان شده است. بنابراین نیازمند بازنگری در حوزه مهندسی معماری، عمران و شهرسازی هستیم تا بیش از پیش، فضای تعاملی در شهرها را از دست ندهیم.
مهندس اسکندرپور خاطرنشان ساخت : بازنگری در حوزه مهندسی معماری، عمران و شهرسازی با حضور مهندسین در عرصه های مختلف و فراهم کردن زیرساخت ها توسط شهرداری و وزارت مسکن قابل اصلاح است.
شهردار شیراز با بیان اینکه امروز برای حل چالش های بزرگ کشور به حضور و اندیشه مهندسین نیاز داریم ، گفت: امیدوارم با اصلاح قوانین صنفی و اعتقاد راسخ دولت و بخش خصوصی میزان اثرگذاری مهندسین در عرصه های فنی ، مهندسی و سیاستگذاری برای حل مشکلات کشور بیشتر شود.
وی با اشاره به اینکه با الزام و اجبار نمی توان مشکل را حل کرد بلکه باید با اقناع سازی با مسائل برخورد کرد، افزود : مهندسان باید در حوزه نظارت ، طراحی و اجرا حضور داشته باشند. مردم هم باید قانع شوند که این حضور به نفع آنهاست اما این اقناع‌سازی نیازمند رعایت دقیق اخلاق حرفه ای توسط مهندسان است.
مهندس اسکندرپور با بیان اینکه مردم نباید احساس کنند که حضور مهندسین وابسته به امضایی در آغاز یا پایان کار است ، عنوان کرد : مردم باید احساس کنند که به حضور مهندسین نیاز دارند و حضور مهندس در مراحل مختلف در جهت رفع نیاز و سود رسیدن به آنهاست. ازاین روز از اعضای سازمان نظام مهندسی و سازمان های مرتبط می خواهم که سازو کارهای لازم برای اقناع سازی مردم را فراهم کنند.

 

اخرین اخبار شهرداری تهران و اخبار شهرداری سایرشهرها را در پایگاه خبری شهردارنت دنبال کنید.


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : سایر شهرها
ارسال دیدگاه