خبرهای ویژه

» شهرداری تهران » قهرمانان جانباز و معلول، نماد هویت و همت پایتخت هستند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۱:۴۴

 کد خبر: 12743

شهردار تهران

قهرمانان جانباز و معلول، نماد هویت و همت پایتخت هستند

شهردار تهران قهرمانان و ورزشکاران رشته های مختلف در بخش جانبازان و معلولان را نماد هویت و همت در شهر تهران توصیف و اظهار کرد: هنگامی که کسی با داشتن محدودیت های جسمی، به افتخارات ورزشی دست پیدا می کند در واقع بیانگر این مطلب است که محدودیت های جسمی نمی تواند جلوی رشد، اعتلا و تکامل افراد را بگیرد.

به گزارش شهردار نت (پایگاه خبری تحلیلی شهرداری) و به نقل از خبرنگار شهرنوشت ، شهردار تهران صبح امروز طی سخنانی در آئین تجلیل از مقام آوران هشتمین دوره پارالمپیاد ورزش محلات شهر تهران ابراز کرد : بخشی از ماموریت و مسئولیت ذاتی شهرداری تهران کمک به توسعه ورزش همگانی و ورزش های تفریحی در شهر به شمار می رود ؛ روشن است که اگر بخواهیم شهری سرشار از امید ، مشارکت شهروندان و شکوفایی در زمینه های مختلف داشته باشیم ، به سلامتی، پویایی، نشاط و سرزندگی در شهر نیاز داریم و مهم ترین ابزاری که برای تحقق این هدف در اختیار ما قرار دارد، ابزار ورزش در سطح همگانی و مقداری هم در سطح قهرمانی است.
وی خاطر نشان کرد : ما به عنوان کسانی که مسئولیت زیست پذیر کردن شهر تهران را بر عهده داشته و باید شهر را تبدیل به یک شهر همراه با آرامش و آسایش برای تک تک شهروندان تهرانی کنند ، باید به مقوله ورزش بپردازیم.
نجفی با بیان اینکه شهرداری تهران در سال های گذشته اقدامات مفید و موثری در زمینه ورزش جانبازن و معلولان و همچنین ورزش سایر شهروندان تهرانی انجام داده است ، ابراز امیدواری کرد که با کمک شورای شهر و همچنین مشورت و راهنمایی شهروندان این برنامه ها توسعه پیدا کرده و امکانات بیشتری در این زمینه برای شهر تهران فراهم شود.
شهردار تهران افزود: موضوع ورزش غیر از جنبه های ایجابی ، جنبه های سلبی هم دارد؛ چرا که آن چیزی که می تواند جلوی رشد و توسعه ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی را در شهر بگیرد ، سرگرم شدن جوانان و نوجوانان به ورزش است که در سلامت خود آنها و سلامت شهر نیز موثر است.
وی تاکید کرد : آنچه می تواند روحیه انزوا طلبی را در شهر از بین ببرد و روحیه اشتراک جمعی و مشارکت پذیری را جایگزین آن کند ، ورزش و به خصوص ورزش های جمعی است از این رو ورزش از جهات مختلفی برای ما و شهر مهم است.

 

اخرین اخبار شهرداری تهران و اخبار شهرداری سایر شهرها را د پایگاه خبری شهردارنت دنبال کنید.


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : شهرداری تهران , ورزشی
ارسال دیدگاه