خبرهای ویژه

» سازمان زیباسازی » شمیران به استقبال نوروز می رود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۷:۵۰

 کد خبر: 12937

شمیران به استقبال نوروز می رود

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه يک از اجراي برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی به مناسبت نوروز و دگرگونی طبيعت، رويش و تازگی که همراه فصل بهار, روح انسان را شاداب می کند در سطح محلات ۲۷ گانه منطقه خبر داد.

به گزارش شهردارنت ( پایگاه خبری تحلیلی شهرداری ) و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، سعید کارگران معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : بهار، تغییر طبیعت و تحول زمین از سستی به نشاط و طراوت دوباره است.در این روزهای سبز و گرم، که بوی تازه شدن می دهد، با تلاشی شبانه روزی و بی وقفه، عاشقانه با خانه تکانی طبیعت همراه شده ایم و سعیمان را برآن داشتیم تا حال و هوای نوروز را در بین شهروندان شمیران برقرار و زنده کنیم. شمیرانات حال و هوای نوروز را به خود گرفته است و بازارچه قدیمی تجریش با حضور شهروندان دوباره به تپش افتاده است و حال و هوای دیگر گرفته است و بیلبوردهای منطقه با المان هایی با موضوع نوروز جلوه نمایی می کنند.
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه یک به مناسبت نوروز با اعلام برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی در سطح محلات ۲۷ گانه منطقه افزود: پردیس نوروزگاه و ایستگاه های نوروزی در موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد از سوم فروردین به همراه برنامه های متنوع آموزشی، هنری، فرهنگی ، سرگرمی و غرفه های آموزشی، سلامت، فرهنگی و گردشگری و … دایر می شود.
کارگران اشاره کرد : رویکرد خانوادگی در برنامه های استقبال از بهار بسیار مهم و قابل اهمیت است و برنامه ها خانواده محور برگزار شوند.
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه یک از برگزاری تور های پیاده روی در قطب گردشگری شهر تهران شمیرانات برای نخستین بار خبر داد .
وی افزود: علاقه مندان می توانند در تورهای پیاده روی شمیران گردی از مسیرهای در نظر گرفته شده از جمله باغ قلمستان- باغ فردوس و موزه سینما- موزه موسیقی- خانه موزه دکتر حسابی- باغ هنر ایرانی- موزه تماشاگه زمان- مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد دیدن کنند.
همچنین برای پنجمین سال متوالی به منظور ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران نوروزی ۱۱ ایستگاه اطلاع رسانی در سطح منطقه یک راه اندازی خواهد شد. در این ایستگاه های اطلاع رسانی علاوه بر معرفی مکان های گردشگری شهر تهران و شمیران نقشه کامل منطقه و تفرجگاه ها و همچنین ثبت نام تورهای شمیران گردی به علاقه مندان ارائه خواهد شد.
شایان ذکر است ستاد مرکزی گردشگری شهرداری منطقه یک در طول ایام نوروز در ساختمان اصلی منطقه مستقر خواهد بود.

اخرین اخبار شهرداری تهران و اخبار شهرداری سایر شهرها را درپایگاه خبری شهردار نت دنبال کنید.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : سازمان زیباسازی , شهرداری تهران
ارسال دیدگاه