خبرهای ویژه

» شهرداری تهران » دولت و شهرداری برنامه های جدیدی برای کاهش الودگی هوای تهران دارند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۷:۳۷

 کد خبر: 12839

معاون رئیس جمهور خبر داد

دولت و شهرداری برنامه های جدیدی برای کاهش الودگی هوای تهران دارند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به نقش احداث بوستان ها و کمربند سبز در بهبود کیفیت هوا گفت: آلودگی هوا موضوعی مهم در دولت و شهرداری محسوب می‌شود که برنامه‌های مهمی برای آن در نظر گرفته شده است و درختکاری یکی از مهمترین این برنامه هاست.

به گزارش شهردارنت ( پایگاه خبری تحلیلی شهرداری ) و به نقل از خبرنگار شهرنوشت ، معصومه ابتکار در مراسم کاشت درخت مادر با اشاره به اینکه حضرت فاطمه الگوی صبر و پایداری است ، گفت : ایشان در برهه سخت رسالت همواره در کنار پیامبر بود تا نهال نوپای اسلام را تقویت کنند.
نگاه عالمانه ایشان ، نکات دقیقی از ابعاد فلسفی و اجتماعی تاریخ بود که امروز سبک زندگی ، تفکر و اندیشه ایشان نقشه راه زنان است.نسل جوان دوران انقلاب و دفاع مقدس را ندیده‌اند و تجربه آن دوران را ندارند. امروز در بزرگداشت روز زن وظیفه داریم در رفتار و عمل، این ارتباط را برای نسل جوان با شناخت بیان کنیم و آنان را در زمانه خودشان و با زبان خودشان تربیت کنیم. انتظار داریم این الگو در شهرداری تهران برای پیوند با نسل جوان ایجاد شود که خوشبختانه همزمان با دهه فجر گفت و گویی بین نسلی با همکاری شهرداری تهران صورت گرفت که امیدواریم ادامه یابد.
ابتکار ابراز امیدواری کرد : گفت و گوی بین نسلی در تمام استان‌های دیگر نیز اجرا شود و نسلها در مورد مسائل متعدد با یکدیگر گفتمان داشته باشند.
وی با اشاره به ضرورت توجه به مشکلات زنان سرپرست خانوار ، دختران فراری و مشکلات زنان در سطح جامعه گفت : در دولت برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌هایی با رویکرد علمی به این موضوع داریم که امیدواریم با کمک مدیران محلی ، شوراها و شهرداری این برنامه ها را اجرا کنیم.
وی در ادامه با اشاره به برنامه های هفته درختکاری اجرایی شده توسط شهرداری تهران با تقدیر از زحمات شهردار و مسئولان شهری برای کاشت نهال و ترویج فرهنگ درختکاری اظهار کرد : خوشبختانه پس از انقلاب تعداد بوستان ها از ۷۵ بوستان به ۲ هزار و ۲۳۲ بوستان افزایش یافته و سرانه فضای سبز از یک متر به بیش از ۱۶ متر رسیده است که تحول بزرگی در این زمینه محسوب می شود.
به گفته وی یکی از دلایل افسردگی شهرنشینان فاصله گرفتن از طبیعت است که راهکار آن نیز نزدیک شدن دوباره به طبیعت عنوان شده است ، تصریح کرد : چنانچه پزشکان توصیه می‌کنند، به جای استفاده از قرص های فشار خون یک ساعت پیاده روی در جنگل و فضای سبز مشکلات متابولیک را حل می‌کند.

وی با اشاره به نقش احداث بوستان ها و کمربند سبز در بهبود کیفیت هوا خاطرنشان کرد : آلودگی هوا موضوعی مهم در دولت و شهرداری محسوب می‌شود که برنامه‌های مهمی برای آن در نظر گرفته شده است و درختکاری یکی از مهمترین این برنامه هاست.
معاون رییس جمهور در پایان با تاکید بر اهمیت نگهداری درختان و نقش شهروندان در این مهم عنوان کرد : امیدواریم بتوانیم در شهرداری موضوع درخت کاری و نگهداشت درخت را به صورت یک جریان اجتماعی و ملی داشته باشیم و از ظرفیت زنان در این جریان به خوبی بهره ببریم.

ابتکار یکی دیگر از نقش های کلیدی فضای سبز را تلطیف هوا عنوان کرد و گفت : آلودگی هوا یکی از معضلات شهری است که در این مورد نیز مطالعات نشان می دهد ، هوای منازل مسکونی که در حاشیه آنها درخت کاشته شده ، به نسبت منازل مسکونی که در حاشیه آنها درختی وجود ندارد دو برابر تمیزتر است.


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : شهرداری تهران , فرهنگی هنری , مدیریت شهری
ارسال دیدگاه