خبرهای ویژه

» شهرداری تهران » توسعه نقش آفرینی جانبازان و معلولان در فعالیت های ورزشی پایتخت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۱:۵۲

 کد خبر: 12746

توسعه نقش آفرینی جانبازان و معلولان در فعالیت های ورزشی پایتخت

نجفی : همچنانکه بسیاری از افرادی که از محدودیت های زیاد جسمی رنج می بردند، هم اکنون با پرداختن به ورزش توانسته اند شکل و شمایل جدیدی به شخصیت و زندگی خودشان ببخشند و تعریف جدیدی برای موقعیت خود در جامعه عرضه کنند؛ از این جهت است که باید ورزش جانبازان و معلولان را جدی گرفت.

به گزارش شهردار نت ( پایگاه خبری تحلیلی شهرداری) ، شهردار تهران قهرمانان و ورزشکاران رشته های مختلف در بخش جانبازان و معلولان را نماد هویت و همت در شهر تهران توصیف و اظهار کرد : هنگامی که کسی با داشتن محدودیت های جسمی ، به افتخارات ورزشی دست پیدا می کند در واقع بیانگر این مطلب است که محدودیت های جسمی نمی تواند جلوی رشد ، اعتلا و تکامل افراد را بگیرد ؛ انسان موجودی است که خود بیشترین نقش را در توسعه شخصیتی ، هویتی و دستیابی به مراتب کمال ایفا می کند ، از این رو محدودیت های جسمی نمی تواند در ایجاد این تکامل و تعالی انسانی موثر باشد.
وی در ادامه تاکید کرد : آن چیزی که می تواند جلوی تکامل انسان و جامعه را بگیرد ، محدودیت های فکری ، فرهنگی و اخلاقی خواهد بود ؛ این در حالی است که پرداختن به ورزش ، خود به خود این محدودیت ها را کنار می گذارد و ضمن توسعه فرهنگ و اخلاق قهرمانی ، انسان را برای پروازهای بلند تر و بیشتر آماده می کند.
شهردار تهران به اهمیت ورزش معلولان و جانبازان اشاره و تاکید کرد : اینکه این مجموعه ورزشی برای جانبازان و معلولان را در اختیار داریم جای خوشحالی است. اما قطعا تعداد این مجموعه ها در تهران باید افزایش پیدا کند چرا که هم اکنون از راه های دوری برای استفاده از این مجموعه به مرکز قمر بنی هاشم (ع) می آیند و این حمل و نقل علاوه بر تحمیل هزینه ، به میزان زیادی وقت افراد را نیز صرف می کند.

 

اخرین اخبار شهرداری تهران و اخبار شهرداری سایر شهرها را در پایگاه خبری شهردارنت دنبال کنید.


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : شهرداری تهران , ورزشی
ارسال دیدگاه