خبرهای ویژه

» سایر شهرها » برگزاری نمایشگاه «جهانی در نصف جهان» در تخت فولاد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۳:۱۸

 کد خبر: 12859

برگزاری نمایشگاه «جهانی در نصف جهان» در تخت فولاد

مدیر مجموعه تاریخی فرهنگی و مذهبی تخت فولاد گفت: نمايشگاه «جهاني در نصف جهان» در نوروز ۹۷ در سه نقطه از مجموعه تخت فولاد برگزار مي شود.

به گزارش شهردارنت ( پایگاه خبری تحلیلی شهرداری ) و به نقل از سید علی معرک نژاد ، وی اظهار کرد : به منظور معرفی بیشتر تخت فولاد به شهروندان اصفهانی و مسافران نوروزی نمایشگاه «جهانی در نصف جهان» در نوروز ۹۷ برگزار می‌شود.

وی افزود : این نمایشگاه در سه نقطه شامل سالن شمع در گلستان شهدا ، جنب مقبره بابارکن‌الدین و تکیه میرفندرسکی برگزار و در هر کدام به صورت مجزا کلیات تخت فولاد ، مشاهیر و جلوه‌های هنری و معماری به مسافران نوروزی ارایه می‌شود.

مدیر مجموعه تاریخی ، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد ادامه داد : امسال طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده به معرفی مشاهیر دو تکیه تخت فولاد از جمله تکیه کازرونی و تکیه سیدالعراقین خواهیم پرداخت.

وی معرفی شهدای انقلاب ، دفاع مقدس و مدافعان حرم را از دیگر برنامه‌های تخت فولاد در ایام نوروز امسال برشمرد و گفت : در کنار این اقدامات طرح هادیان مشاهیر تخت فولاد اجرا می شود ، در این طرح کارشناسان و راهنمایان تخت فولاد در دو نقطه تخت فولاد و دو نقطه بیرون از مجموعه به معرفی مفاخر می‌پردازند و گردشگران را راهنمایی می‌کنند.

معرک نژاد اظهارکرد : یکی از برنامه‌ها و فعالیت‌هایی که اسفندماه سال‌جاری در مجموعه تخت فولاد انجام می‌شود ، معرفی سبک زندگی و سیره مشاهیر در دسته‌ها و طبقه‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه در روز هشتم اسفندماه سال‌جاری با مشارکت دو انجمن مردم نهاد بهسازان آینده و کانون گردشگران تخت فولاد نمایشگاه «طلایه دار اندیشه» و بزرگداشت «استاد حسین معارفی» از معماران و مرمت‌کاران برجسته شهر و کشور در باغ طوبی برگزار شد ، افزود : از جمله شاهکارهای این استاد برجسته ، تعمیر منارشرقی منارجنبان بود که به طور کامل منار از جا برداشته شد ، مرمت و سپس به جای اصلی خود باز گردانده شد.

مدیر مجموعه تاریخی ، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از دیگر اقدامات استاد حسین معارفی را مرمت مسجد جامع عباسی ، شیخ لطف الله ، مسجد منارعلی ، سردر بازار قیصریه ، مدرسه ملاعبدلله در شهر اصفهان و در سایر شهرهای کشور شامل مرمت مسجدجامع نایین ، اشترجان ، زواره ، بقعه پیربکران و گنبدسلطانیه زنجان برشمرد.

اخرین اخبار شهرداری تهران و اخبار  شهرداری سایر شهرها را درپایگاه خبری شهردار نت دنبال کنید.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : سایر شهرها
ارسال دیدگاه