خبرهای ویژه

» شهرداری تهران » با حضور پروانه مافی و شهربانو امانی جشن بزرگ روز زن در منطقه ۹ برگزار شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۷:۲۷

 کد خبر: 12891

با حضور پروانه مافی و شهربانو امانی جشن بزرگ روز زن در منطقه ۹ برگزار شد

جشن بزرگ روز زن با حضور پروانه مافی رییس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی، شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سید علی مفاخریان شهردار منطقه 9 و جمعی از بانوان شاغل در منطقه برگزار شد.

به گزارش شهردارنت ( پایگاه خبری تحلیلی شهرداری ) و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۹، سید علی مفاخریان شهردار منطقه با تبریک ِ روز مادر و روز زن با اشاره به حضور بیست درصدی بانوان در پست‌های مدیریتی منطقه گفت : مادر بودن و شاغل و پاسخگو بودن به ارباب رجوع و همزمانیِ این وظایف بسیار دشوار است و بانوانی که با ما همکاری می‌کنند از توانمندی‌های زیادی برخوردارند.
پروانه مافی رییس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی با تبریک ِ میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و تقدیر از مفاخریان شهردار منطقه ۹ برای انتخاب بیست درصد از مدیران مجموعه از میان زنان توانمند و شایسته گفت: باید برابری شرایط بین زنان و مردان در انتخاب آنها برای مسئولیت‌های مختلف ملاک قرار گیرد.


وی افزود : در کشور ما به برکت اسلام و آموزه‌های ارزشمند آن ، نقش خانواده همواره در راس بوده است ، ما در مبانی دینی تبعیضی بین زن و مرد نداریم و در قرآن کریم پرهیزگاری ملاک برتری انسان‌هاست.

وی گفت : با مطالعه تاریخچه خانواده در کشورهای مختلف جهان متوجه می‌شویم نادیده گرفتن نقش اساسی خانواده برای بعضی کشورها چالش‌های جدی ایجاد کرده است و آنها اکنون دوباره به اصالت خانواده روی آورده‌اند.

رییس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی با توضیح پاره‌ای از اقدامات انجام شده در زمینه عدالت جنسیتی گفت : مقارن شدن هشت مارس و میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) پیام ارزشمندی در خود دارد که فارغ از هر نگاه توحیدی و غیر توحیدی در جهان باید به مسائل زنان توجه کرد ، ما به هشت مارس قائل نیستیم ، میلاد حضرت زهرا(س) به عنوان الگوی جاودان برای تمام زنان فرصتی است تا برای فراهم کردنِ فضای رشدِ زنان در جامعه تلاش کنیم.
شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در این برنامه با تاکید بر حضور شهدا و جانبازان زن و نقش پشتیبانِ آنها در جریان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی ، گفت : از مدیریت جدید شهری و آقای دکتر نجفی و توجه‌شان به امور زنان در بدنه شهری تشکر می‌کنم.
وی افزود : تقارن روز جهانی زن و میلادِ مبارکِ حضرت فاطمه زهرا(س) پیام ویژه‌ عدم تبعیض و توجه بیشتر به زنان و نقش اثرگذار آنها را دارد.


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : شهرداری تهران , فرهنگی هنری
ارسال دیدگاه