خبرهای ویژه

» مصاحبه ها » انجام کار برنامه‌ریزی و سیاستگذاری به‌صورت فردی ممکن نیست

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۶:۳۷

 کد خبر: 12931

حجت اله میرزایی

انجام کار برنامه‌ریزی و سیاستگذاری به‌صورت فردی ممکن نیست

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران با تأکید بر اینکه انجام کار برنامه‌ریزی و سیاستگذاری به‌صورت فردی ممکن نیست خاطرنشان کرد: خانواده بزرگ معاونت برنامه‌ریزی انجام چند مأموریت مهم را بر عهده دارد که می‌توان بزرگ‌ترین آن را اصلاح ساختار شهرداری تهران ذکر کرد.

به گزارش شهردارنت ( پایگاه خبری تحلیلی شهرداری ) و به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی ، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، حجت اله میرزایی در دیدار صمیمانه با مدیران و کارکنان این معاونت افزود : تدوین برنامه سوم توسعه شهر تهران ازجمله کارهای مهم این معاونت در سال ۹۶ است و باید به این امر به‌عنوان فرصتی نگاه کرد تا برای همیشه بگوییم برنامه سوم شهر تهران حاصل کار جمعی ما بود.
وی اظهار کرد: علاوه بر آن برنامه اصلاح ساختار تشکیلات و معماری سازمانی شهرداری تهران نیز تا پایان شهریورماه ارائه شود که امیدواریم با کمک تیم‌های ملی و در صورت نیاز مشاوران بین‌المللی به ساختار مناسب دست پیدا کنیم.
معاون شهردار تهران با اشاره به تدوین بودجه ۹۷ شهرداری تهران یادآور شد : تلاش شد تا بودجه شفاف‌تری در مقایسه با سال‌های گذشته تدوین شود که با کمک تمامی همکاران شفافیت بودجه ۹۷ به‌طور نسبی در مقایسه با گذشته بی‌نظیر و سطح تمرکز به‌شدت کاهش پیداکرده است.
وی حذف قوانین و مقررات غیرضروری، اصلاح نظام سیاستگذاری کلان و اصلاح نظام ارزیابی عملکرد را از دیگر وظایف این معاونت برشمرد و تأکید کرد: باید به اصول و دانش روز مجهز باشیم و با رعایت اخلاق‌مداری بتوانیم وظایف این معاونت که تنها با انجام کارهای تیمی میسر را به بهترین نحو انجام داد.
وی یادآور شد : درگذشته تلاش‌های زیادی در شهرداری تهران صورت گرفته است که لازم است از همه‌کسانی که تلاش خود را برای توسعه زیرساخت‌های شهری و بنیان‌های خوبی که در شهر گذاشته شد قدردانی کنیم و امیدواریم کاستی‌ها و نواقص موجود با تلاش‌های آتی برطرف شود.
میرزایی تصریح کرد : اگرچه وظیفه‌داریم شهروندان را در جریان آنچه هست قرار دهیم اما وظیفه بزرگتری در راستای ایجاد فضای امیدواری برای شهروندان بر عهده داریم.
معاون برنامه‌ریزی ، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران تصریح کرد: منافع ملی و بلندمدت بر منافع شخصی ، گروهی ، جناحی ، حزبی و کوتاه‌مدت ضرورت و ترجیح دارد.

وی افزود : معاونت برنامه‌ریزی به‌عنوان عقل متصلی به شمار می‌رود که لازم است از دانش بروز و لازم برخوردار بوده و در تعامل دائمی با شهروندان باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه نوروز فرصتی برای تازه شدن دل‌ها ، اخلاق‌ها ، اندیشه‌ها و تازه‌نفس شدن برای کار و تلاش بیشتر است اظهار کرد : سال ۹۶ با تلخی‌ها و شیرینی‌های زیادی همراه بود که ازجمله شیرینی بزرگ آن می‌توان به مشارکت و مسئولیت‌پذیری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر اشاره کرد.
میرزایی یادآور شد : شورای پنجم از حیث مسئولیت‌پذیری ، تخصص ، سلامت و پاکی مالی در ادوار گذشته بی‌نظیر است و این فرصت بزرگ را باید پاس بداریم.
وی اضافه کرد : همچنین سال جاری به‌ویژه در نیمه دوم با تلخی‌هایی ازجمله زلزله سرپل ذهاب ، غرق شدن کشتی سانچی و سقوط هواپیما مسافربری همراه بود که امیدواریم این اتفاقات ناگوار در سال ۹۷ تکرار نشود ؛ اگرچه باید زندگی را در کنار رویدادهای تلخ و شیرین به یکدیگر هدیه کنیم.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه حادثه‌های تلخ چهره شیرین و تجربه همراهی بی‌سابقه هموطنان آسیب‌دیده را به‌نمایش گذاشت گفت : شاید این اتفاقات آزمون هاییست که خداوند برای بازشناسی خود در مقابل ما قرار می‌دهد.
میرزایی خاطرنشان کرد : امیدواریم سال آینده بارونق کسب‌وکار ، بهبود وضعیت معیشتی و ناملایمات کمتر همراه باشد که البته باید به یاد داشت که کاهش بخشی از این در مقیاس شهری بر عهده ما است.

اخرین اخبار شهرداری تهران و اخبار شهرداری سایر شهرها را درپایگاه خبری شهردار نت دنبال کنید.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : مصاحبه ها
ارسال دیدگاه