خبرهای ویژه

» املاک و مستغلات » افزایش ۱۰۰ درصدی واگن های متروی تهران یک ضرورت است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۶:۲۳

 کد خبر: 12973

شهردار تهران مراسم بهره برداری از 28 واگن جدید و 16 واگن اووِرهال شده مترو

افزایش ۱۰۰ درصدی واگن های متروی تهران یک ضرورت است

محمد علی نجفی در حاشیه این مراسم طی سخنانی در جمع خبرنگاران از کمبود ناوگان به عنوان مهم ترین مشکل حمل و نقل عمومی شامل مترو و اتوبوسرانی یاد کرد و گفت: خوشبختانه شرایط از نظر زیرساخت ها قابل قبول است اما در ناوگان کمبودهای زیادی داریم. به طوری که در بخش اتوبوسرانی اکثر ناوگان ما فرسوده است و نیاز به تغییر و رفع کمبودها وجود دارد.

به گزارش شهردار نت ( پایگاه خبری تحلیلی شهرداری ) محمدعلی نجفی با اشاره به کمبود هزار و ۳۰۰ واگن مترو در تهران تصریح کرد : ضروری است واگن های مترو تهران به دو برابر ظرفیت فعلی افزایش پیدا کند از این رو یک کمبود اساسی در ناوگان مترو وجود دارد.
شهردار تهران تاکید کرد : درهر دو بخش اتوبوسرانی و مترو مشکل اساسی ما تامین منابع مالی است چرا که شهرداری تهران منابع مالی کافی در اختیار ندارد و دولت نیز به خاطر مشکلات بودجه ای در حدی که تا کنون باید حمایت می کرده ، این حمایت ها را انجام نداده است.
نجفی به قرار داد خرید ۶۳۰ واگن مترو جدید با تشکیل کنسرسیومی از یک شرکت چینی و شرکت واگن سازی تهران اشاره و اظهار کرد : در این زمینه مناقصه انجام شده و تقریبا مذاکرات آن نیز پایان یافته و قرارداد مربوطه در ابتدای سال آینده منغقد می شود.
وی با اشاره به قیمت بالای واگن های مترو ، ابراز کرد : بر اساس مناقصه برگزار شده قیمت هر واگن مترو حدود یک میلیون و صد هزار یورو است که این رقم بیش از پنج هزار میلیارد تومان می شود و اگر قرار باشد کل بودجه سال ۹۷ مترو را برای خرید واگن اختصاص دهیم تنها قیمت سه واگن می شود.
شهردار تهران با تاکید بر ضرورت حمایت دولت برای خرید واگن های مترو تهران ، تصریح کرد : خوشبختانه دولت درباره این ۶۳۰ واگن مترو کمک کرده و فاینانس مربوط به آن با ضمانت دولت انجام خواهد شد. همچنین بر اساس اعلام شرکت خارجی ، تحویل اولین واگن های جدید به مترو تهران حدود ۲۳ ماه طول می کشد.
نجفی در پایان گفت : در کنار این قرارداد سعی می کنیم قراردادهای قراردادهای دیگری با بعضی شرکت های دیگر برای خرید سریع تر واگن مترو را به سرانجام برسانیم تا همانگونه که امروز ۴۶ واگن وارد ناوگان می شود ، از نیمه دوم سال ۹۷ واگن های جدید و نو خریداری شده وارد سیستم شود.

شهردار تهران برای روایت دلیل اصلی استعفای خود یکی از ابیات حضرت مولانا را برای خبرنگاران قرائت کرد.
محمد علی نجفی در حاشیه مراسم ورود ۴۶ دستگاه واگن جدید مترو به ناوگان حمل و نقل ریلی پایتخت ، در پاسخ به خبرنگاری که به نمایندگی از خبرنگاران حاضر از وی پرسید ؛ با توجه به روایت ها و قرائت های موجود دلیل اصلی استعفای وی چیست ؛ شعری از مولانا را قرائت کرد و گفت: “بهتر آن باشد که سِرِّ دلبران / گفته آید در حدیث دیگران”
گفتنی است شهردار تهران پس از خواندن این شعر سکوت کرد و بلافاصله سوار یکی از قطارهای جدیدی شد که از امروز فعالیت خود را در مترو تهران آغاز کرده اند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به برنامه های جدید این شرکت ، خبر داد : در سال ۹۷ هدوی خطوط یک ، دو و چهار به ۳ دقیقه خواهد رسید.
فرنوش نوبخت در حاشیه مراسم بهره برداری از ۲۸ واگن جدید و ۱۶ واگن اورهال شده و با بیان اینکه افزایش تعداد واگن های مترو ، شرایط بهبود حمل و نقل عمومی را ایجاد کرد ، گفت : منتظر باشید تا شرکت بهره برداری متروی تهران هر روز بهتر از روز قبل شود.
او در ادامه و با اشاره به برنامه های جدید شرکت بهره برداری متروی تهران، اعلام کرد: در حال طراحی سرفاصله ۳ دقیقه برای سال ۹۷ هستیم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه ، افزود : اگر بتوانیم مشکلات موجود را مقداری کاهش دهیم، هدوی ۳ دقیقه را در همه خطوط یک، دو و چهار پیاده خواهیم کرد.

 

اخرین اخبار شهرداری تهران و اخبار شهرداری سایر شهرها را درپایگاه خبری شهردارنت دنبال کنید.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : املاک و مستغلات , شهرداری تهران
ارسال دیدگاه