خبرهای ویژه

» شهرداری تهران » استفاده از اماکن ورزشی پایتخت به نفع جانبازان و معلولان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۲:۰۱

 کد خبر: 12748

استفاده از اماکن ورزشی پایتخت به نفع جانبازان و معلولان

نجفی گفت : امیدوارم بتوانیم از اماکن ورزش به صورت گسترده در تهران وجود دارند ، استفاده بیشتری به نفع جانبازان و معلولان کنیم و اگر لازم است ، امکاناتی را تجهیز کنیم که معلولان بتوانند به نحو ساده تری از این مراکز ورزشی استفاده کنند.

به گزارش شهردار نت ( پایگاه خبری تحلیلی شهرداری ) ؛ نجفی ، شهردار تهران گغت : امیدوارم در مرحله اول بتوانیم از اماکن ورزش به صورت گسترده در تهران وجود دارند، استفاده بیشتری به نفع جانبازان و معلولان کنیم و اگر لازم است، امکاناتی را تجهیز کنیم که معلولان بتوانند به نحو ساده تری از این مراکز ورزشی استفاده کنند؛ همچنین سئانس های خاصی را برای جانبازان و معلولان در این مراکز ورزشی اختصاص دهیم. در وهله دوم امید می رود تا از نظر بودجه و اعتبارات شرایطی فراهم شود که مجموعه هایی از این نوع را در نقاط مختلف شرق، غرب، شمال و جنوب تهران توسعه ببخشیم.
وی ابراز کرد : تهران برای تلقی شدن به عنوان یک شهر مناسب و دوستدار جانبازان و معلولان از کمبود های زیادی رنج می برد . از نظر نرم های بین المللی ۱۰ درصد جمعیت هر شهر را جانبازن و معلولان تشکیل می دهند اما اگر با دقت به تهران نگاه کنید ، به میزان ۱۰ درصد رفت و آمد آنها را در شهر لمس نمی کنید ؛ شاید یک علت این امر آن باشد که شهر را برای رفت و آمد جانبازن و معلولان آماده نکردیم تا در نتیجه این عزیزان بیش از افراد غیر معلول در منازل خود حضور پیدا کرده و به تعبیری زندانی منازل خودشان باشند.
نجفی در ادامه گفت : باید سطح شهر تهران را در زمینه استفاده از ادارات دولتی، مراکز رسمی، تفریحی، ورزشی و بوستان به نحوی آماده کرد که معلولان و جانبازان نیز بتوانند در شهر تردد آسان تری داشته باشند و حمل و نقل شهری نیز برای جا به جایی این افراد آماده تر شود.
شهردار تهران تاکید کرد: امید می رود دربرنامه هایی که از سوی شهرداری پیش بینی شده است از نظر امکانات و منابع فرصت مناسبی فراهم شود تا بتوانیم این برنامه ها را برای معلولان و جانبازان پیاده کنیم.
وی در بخش پایانی سخنان خود به برگزیدگان مسابقات پارالمپیاد محلات شهر تهران تبریک گفت و از معاونت اجتماعی و فرهنگی و سازمان ورزش شهرداری تهران برای برگزاری این مسابقات تقدیر کرد.

اخرین اخبار شهرداری تهران و اخبار شهرداری سایر شهرها را در پایگاه خبری شهردارنت دنبال کنید.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : شهرداری تهران , ورزشی
ارسال دیدگاه