خبرهای ویژه

» سازمان زیباسازی » فعالیت شبانه روزی نیروهای شهرداری در ۱۶۳ سایت برف روب

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۷:۲۵

 کد خبر: 12080

شهردار تهران به تشریح اقدامات شهرداری در روز برفی پایتخت پرداخت.

فعالیت شبانه روزی نیروهای شهرداری در ۱۶۳ سایت برف روب

نجفی عنوان کرد: از قبل برای فصل زمستان باید آمادگی داشته باشیم، اما تنها زمانی آماده باش کامل را به این سایت ها و نیروهایمان اعلام می کنیم که هواشناسی در محاسبات و پیش بینی های خود، بارش برف شدید را قطعی بداند.

به گزارش شهردار نت ؛ محمدعلی نجفی در پاسخ به سوالی در خصوص مدیریت شرایط به وجود آمده و مشکلاتی که در این خصوص ایجاد شده است، افزود: از روز گذشته در ارتباط با گرمخانه شهرداری و برخی محلات دیگر که می شد به عنوان گرمخانه استفاده کنیم، به همه مناطق آماده باش اعلام کرده بودیم تا به خاطر سرمای دوشب گذشته ، کسی در بیرون از منزل و در خیابان ها به عنوان کارتن خواب یا هر عنوان دیگر ، حضور نداشته باشد.

شهردار تهران در پی توصیه هایی ک به شهروندان داشت ،  گفت : مسئله دیگر در ارتباط با درختان شهر تهران است ؛ در حال حاضر روی خیلی از درختان برف سنگین نشسته است و احتمال این که بخشی از شاخه ها بشکنند ، وجود دارند. بنابراین خواهش می کنم به خصوص جوانترها مقداری که هوا گرم تر شد ، اگر حال و حوصله ای دارند ،  مقداری به آرامی برف روی درختان را بتکانند که از شکسته شدن درختان جلوگیری شود . البته ماموران شهرداری این کار را در همه نواحی و مناطق انجام می دهند، ولی اگر مردم هم در این مسئله کمک کنند، علاوه بر اینکه به نوعی ورزش و تفریح هم محسوب می شود ، کمک موثری هم به حفظ درختانی که سرمایه شهر هستند ،  می شود.
وی با اشاره به مشکلاتی که بارش برف برای مردم ایجاد کرده ،  وقوع این اتفاق را مسبب تغییر چهره عمومی شهر دانست و افزود :  این بارش سبب شد که چهره عمومی شهر همراه با نشاط شود ؛ به این معنی که یک شادی و خوشحالی برای شهروندان و به خصوص دانش آموزان عزیز دبیرستانی که مدرسه شان تعطیل است ، ایجاد شود . چراکه آنها می توانند به جای فعالیت های ورزشی ، امروز یک مقداری کمک کنند و به طور مثال جلوی خانه خودشان را از برف پاکسازی کنند . به خصوص درختان که جزو اموال عمومی شهر محسوب می شوند.
نجفی در ادامه افزود : به هر حال باید دست به دست هم بدهیم حالا که خدا این نعمت را برای ما نازل کرده ، به نحو شایسته ای از آن استفاده کنیم و آن را به یک فرصت برای ایجاد نشاط در شهر تبدیل کنیم.
وی با اشاره به اینکه تاکنون از آمار مشکلات ، خرابی ها و مسائلی نظیر مصدومیت ها ، اطلاع دقیقی ندارم ، عنوان کرد : برای اعلام دقیق این موارد باید زمان بگذرد تا این اطلاعات کامل شود ، اما تا جایی که خبر رسیده ، غیر از مسئله تردد و رفت و آمد خودروها که با مشکلاتی نظیر کندی سرعت مواجه شدند ، خوشبختانه مشکلات زیادی در این خصوص نداشتیم.
نجفی در ادامه افزود : البته این مشکلات طبیعی بوده و بخشی از آن به دلیل ضعف امکانات است . اما در حدی که شهرداری امکانات دارد ، نظیر سایت های برف روبی و کارگران مخصوص ، از ساعت ۲۰:۳۰ پریشب تاکنون مشغول کار هستند تا سختی و مشکلات برای شهروندان کاهش یابد.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : سازمان زیباسازی , شهرداری تهران , مدیریت شهری , مصاحبه ها
دیدگاه کاربران کل نظرات :2
 • مجتبی

  تاریخ : ۹ - بهمن - ۱۳۹۶

  سلام.
  خیلی بهتر میشد اگه هواشناسی کمی دقیق تر پیش بینی کنه.
  عملکرد ضعیفی داره هواشناسی


  پاسخ

 • زیبا مشتاق

  تاریخ : ۹ - بهمن - ۱۳۹۶

  واقعا عملکرد شهرداری با توجه به اینکه هواشناسی خوب پیش بینی نکرده بود وضعیت موجود رو خیلی خوب بود


  پاسخ

ارسال دیدگاه